Menu
Some text as placeholder. In real life you can have the elements you have chosen. Like, text, images, lists, etc.




Şuralar

Soyadı, adı və atasının adı Vəzifəsi
1 Vəliyev Vilayət Məmməd oğlu Rektor, i.e.d. professor, sədr
2 Yusifbəyli Nurəli Adil oğlu Tədris işləri üzrə prorektor, t.e.d., professor, sədr müavini
3 Namazov Sübhan Nadir oğlu Elm və innovasiyalar üzrə prorektor, t.e.d., professor
4 Mustafayev Fariz Front oğlu Ümumi işlər üzrə prorektor
5 Məmmədov Fariz Orucalı oğlu Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor
6   Maliyyə-təsərrüfat işləri üzrə prorektor
7 Əliyev Rəşad Yavər oğlu Rəqəmsallaşma və layihələr üzrə prorektor
8 Poladov Nizami Qədim oğlu Metallurgiya və materialşünaslıq fakültəsinin dekanı, t.f.d, dosent
9 Qarayev Malik Fikrət oğlu Maşınqayırma və robototexnika fakültəsinin dekanı,
t.e.n., dosent
10 Musayeva Fərqanə Qəzənfər qızı İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı, i.ü.f.d., dosent
11 Şirinov Taleh Voraşil oğlu İnformasiya və telekommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı, f.r.e.n., dosent
12 Rzayev Elçin David oğlu Xüsusi texnika və texnologiya fakültəsinin dekanı, t.e.n., dosent
13 Quliyev Hüseynqulu Bayram oğlu Energetika və avtomatika fakültəsinin dekan əvəzi, dosent, t.e.n.
14 Şərifov Allahverdi Camal oğlu Nəqliyyat və logistika fakültəsinin dekan əvəzi, dosent, t.f.d.
15 Bəxtiyarov Bəxtiyar İbrahim oğlu Bakı Dövlət Rabitə və Nəqliyyat Kollecinin direktoru, t.ü.f.d., dosent
16 Cahangirov Akif Əli oğlu Bakı Texniki Kollecinin direktoru, t.e.d., professor
17 Məmmədov Ərəstun Salman oğlu Tədris hissəsinin müdiri müdiri, t.e.n., dosent
18   Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri
19 Aslanzadə İlham Alıcı oğlu Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri, i.e.d., professor
20 Əliyev Vilayət Ədalət oğlu Universitetin elmi katibi
21 Ələkbərli Mirməhəmməd Elşən oğlu Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri
22 Məhəmmədli Eyvaz Mübariz oğlu Tələbə Gənclər Təşkilatının sədr əvəzi
23 Əlizadə Rasim İsmayıl oğlu Mexatronika və maşın dizaynı kafedrasının məsləhətçi-professoru, t.e.d.
24 Qocayev Eldar Mehralı oğlu Mühəndis fizikası və elektronika kafedrasının müdiri, f.r.e.d., professor.
25 Yusubov Nizami Dəmir oğlu Maşınqayırma texnologiyası kafedrasının müdiri, t.e.d, professor
26 Məmmədov Arif Tapdıq oğlu Metallurgiya və materiallar texnologiyası kafedrasının məsləhətçi-professoru, t.e.d.
27 Babayev Aqil İsa oğlu Metallurgiya və materiallar texnologiyası kafedrasının müdiri, t.e.n., dosent
28 Xəlilova Aida Abdulla qızı Texnoloji transfer şöbəsinin baş mütəxəssisi
29 Cəfərov Zəfər Əli oğlu Mühəndis riyaziyyatı və süni intellect kafedrasının dosenti t.e.n.
30 Qasımov Vaqif Əlicavad oğlu Kompüter texnologiyaları və kibertəhlükəsizlik kafedrasının müdiri, t.e.d., professor
31 Həsənov Mehman Hüseyn oğlu Radiotexnika və telekommunikasiya kafedrasının müdiri, t.e.n., dosent
32 Məmmədov Əhməd Adil oğlu Radioelektron və aerokosmik sistemlər kafedrasının dosenti, t.e.n.
33 Quliyev Rüfət Atakişi oğlu Beynəlxalq ticarət, logistika və marketinq kafedrasının müdiri, i.e.d., professor
34 İsgəndərov Ramiz Kamal oğlu İqtisadiyyat və statistika kafedrasının məsləhətçi-professoru
35 Mirzəyev Həbib Adil oğlu Humanitar fənlər kafedrasının müdiri, f.e.n., dosent
36 İmanov Əhməd Süleyman oğlu Mexatronika və maşın dizaynı kafedrasının dosenti, t.e.n.,
37 Hüseynov Ələkbər Güləhməd oğlu Xüsusi texnologiyalar və avadanlıqlar kafedrasının müdiri, t.e.d., professor
38 Əliyev Hikmət Səxavəddin oğlu Elektrotexnika kafedrasının müdiri, f.r.e.n., dosent
39 Bəşirov Rasim Cavad oğlu Xüsusi təyinatlı material və vasitələr kafedrasının müdiri, t.e.d., prof.
40 Fərhadov Vahid Qara oğlu Avtomatika və idarəetmə kafedrasının müdiri t.e.n, dosent
41 Kərimov Ziyafət Xeyrulla oğlu Nəqliyyat texnikası və idarəetmə texnologiyaları kafedrasının professoru, t.e.d.
42 Əhmədov Heybətulla Mabud oğlu Nəqliyyat texnikası və idarəetmə texnologiyaları kafedrasının məsləhətçi-professoru, t.e.d.
43 Bayramov Razim Paşa oğlu Nəqliyyat logistikası və hərəkətin təhlükəsizliyi kafedrasının müdiri, t.e.n., dosent
44 Məmmədov Elton Arzuman oğlu Nəqliyyat logistikası və hərəkətin təhlükəsizliyi kafedrasının professoru, t.e.d.
45 Abdullayev Ayaz Hidayət oğlu Mexatronika və maşın dizaynı kafedrasının məsləhətçi-professoru, t.e.d.
46 Mövlazadə Vaqif Zahid oğlu Maşınqayırma texnologiyası kafedrasının mələhətçi-professoru, t.e.d.
47 Qasımov Şikar Məhəmmədəli oğlu Humanitar fənlər kafedrasının professoru, t.e.d.
Soyadı, adı və atasının adı Vəzifəsi

1

Gündüz Osman Mehdi oğlu

Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti, “Multimedia” İnformasiya Sistemləri Texnologiyaları Mərkəzinin direktoru, sədr
2 AzTU-nun rektoru və ya prorektoru (məşvərətçi səslə)  
3 Mövla-zadə Vaqif Zahid oğlu Məsləhətçi professor
4 Əsgərov Şahlar Qaçay oğlu Professor, ictimai-siyasi xadim
5 Orucov Zahid Məhərrəm oğlu (Zahid Oruc) Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı; Sosial Tədqiqatlar Mərkəzinin İdarə Heyətinin sədri
6 Amaşov Əflatun Əhməd oğlu Azərbaycan Mətbuat Şurasının Sədri, Fəxri Mədəniyyət işçisi
7 Əliyev Şahiddin Sərdar oğlu Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü
8 Nuriyev Əliməmməd Mali oğlu “Konstitusiya” Araşdırmalar Fondunun prezidenti
9 Əliyev Etibar Qasım oğlu Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı, təhsil üzrə ekspert
10 Məcidov Rəşad Müseyib oğlu (Rəşad Məcid) Yazıçı, jurnalist, “525-ci qəzet”-in baş redaktoru, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin gənclərlə iş üzrə katibi, Azərbaycan Mətbuat Şurasının İdarə Heyətinin üzvü
11 Eyvazlı Elşad Səməndər oğlu Modern.az saytının baş direktoru, Parlament Jurnalistləri Birliyinin sədri
Ad - soyad Vəzifəsi
1 Vilayət Vəliyev AzTU-nun rektoru, sədr
2 Rəşad Əliyev AzTU-nun Rəqəmsallaşma və layihələr üzrə prorektoru
3 Osman Gündüz Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti, AzTU-nun İctimai Şurasının sədri
4 Hikmət Abdullayev “İDRAK Texnoloji Transfer” şirkətinin prezidenti
5 Rauf Həsənov “Bestcomp” şirkətinin rəhbəri
6 Rasim Bəxşi “Lenovo” Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri
7 Emin Axundov “Microsoft Azərbaycan” şirkətinin nümayəndəsi
8 Telman Axundov “Akhundoff Netwok” şirkətinin rəhbəri
9 Ülvi Aslanov “Code Academy” şirkətinin rəhbəri
10 Rüfət Babakişiyev “Crocusoft” şirkətinin direktoru
11 Ramil Məhərrəmov “Norm” şirkətində Biznesin İnkişafı üzrə müşavir
12 Ramil Süleymanov Təhsil üzrə ekspert
13 Elşad Yusifli İnformasiya texnologiyaları üzrə ekspert